Kandelaber, Design Ceasar Stoffi, för BMF/Nagel, 20 lösa moduler + fot, . Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 6065
Caesar Stoffic & Fritz Nagel, ljusstakar, 14 st, samt skål, vitmetall, 1900-talets andra hälft. - Bukowskis
LJUSSTAKAR, 12+1 delar, vitmetall, Modell S 22, Ceasar Stoffi & Fritz Nagel, Tyskland, 1900-talets andra hälft. - Bukowskis
LJUSSTAKAR OCH SKÅL, förkromat stål, 7 delar, Ceasar Stoffi, Nagel, BMF, Tyskland, 1960-tal. Belysning & Lampor - Ljusstakar - Auctionet
LJUSSTAKE, metall, 5 delar, Peter Nagel och Caesar Stoffi, BMF, Tyskland. Belysning & Lampor - Ljusstakar - Auctionet
LJUSSTAKE, 5 delar, Ceasar Stoffic & Fritz Nagel, vitmetall, Tyskland, 1900-talets andra hälft. - Bukowskis